Запобігання корупції

Новини

 • Резолюція за підсумками проведення круглого столу «Обговорення проекту антикорупційної програми Чернівецької обласної державної адміністрації на 2018 рік»
 • Інформаційне повідомлення про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення (круглого столу)
 • Проведено семінар-навчання на антикорупційну тематику для державних службовців Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області
 • Проведено широку інформаційну кампанію з питань електронного декларування
 • Продовжується робота з підвищення антикорупційних знань у молоді краю

Обласною державною адміністрацією підготовлено проект антикорупційної програми Чернівецької  обласної державної адміністрації на 2018 рік.

16 травня 2018 року за ініціативою сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації в приміщені Товариства «Український Народний Дім у Чернівцях» відбулося засідання круглого столу на тему: «Обговорення проекту антикорупційної програми Чернівецької  обласної державної адміністрації на 2018 рік». Співорганізаторами заходу стали Чернівецький регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, відділ комунікацій з громадськістю облдержадміністрації,  громадська рада при Чернівецькій обласній державній адміністрації та Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців».

Обговоривши зазначений проект учасники круглого столу рекомендують:

- схвалити розроблений проект антикорупційної програми Чернівецької  обласної державної адміністрації на 2018 рік;

- продовжувати практику широкого інформування громадськості області про розроблену програму;

- посилити інформаційну роботу з метою залучення до процесу оцінки корупційних ризиків в діяльності обласної державної адміністрації представників громадських організацій області;

- активно залучати до розробки проекту програми на 2019 рік представників інститутів громадянського суспільства та організувати із зазначених питань електронні консультації, зустрічі, публічні обговорення;

- змінити терміни виконання окремих запропонованих проектом програми заходів з травня 2018 року на червень 2018 року та погодити програму з Національним агентством з питань запобігання корупції.

Прийнято на засіданні круглого столу 16 травня 2018 року

Назва проекту винесеного на обговорення: Розпорядження обласної державної адміністрації «Про затвердження антикорупційної програми Чернівецької обласної державної адміністрації на 2018 рік»  (далі – розпорядження).

Найменування органу виконавчої влади, який проводить обговорення: Сектор з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації.

Варіанти вирішення питання: створення в обласній державній адміністрації ефективної системи запобігання та протидії корупції відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових антів антикорупційного спрямування; створення дієвих механізмів, спрямованих на мінімізацію корупційних ризиків, що  виникають в процесі діяльності обласної державної адміністрації; підвищення правової обізнаності у сфері запобігання і протидії корупції,  формування світогляду неприйняття корупції, подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності у діяльності посадових осіб обласної державної адміністрації та підвищення рівня довіри громадян до органів державної влади.

Текст проекту розпорядження та заходи програми  розміщено за цим посиланням

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія рішення: державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад.

Можливі наслідки прийняття рішення: створення дієвих механізмів, спрямованих на мінімізацію корупційних ризиків, що  виникають в процесі діяльності обласної державної адміністрації; підвищення правової обізнаності у сфері запобігання і протидії корупції,  формування світогляду неприйняття корупції, подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності у діяльності посадових осіб обласної державної адміністрації та підвищення рівня довіри громадян до органів державної влади.

Відомості про місце і час проведення круглого столу: круглий стіл відбудеться 16 травня об 11.00  у приміщенні Товариства «Український Народний Дім у Чернівцях» (вул. Якоба фон Петровича, 2).

Порядок участі  в обговоренні заінтересованих сторін: заінтересовані сторони про свою участь можуть повідомити до 15 травня 2018 року за тел. (0372) 55-26-43

Поштова та електронна адреси, строк і форма подання пропозицій та зауважень: пропозиції можна надсилати на поштову адресу Електронна скринька для подання пропозицій в режимі електронного листування: [email protected]

Адреса і номер телефону, за яким надаються консультації: м.Чернівці, вул. Грушевського, 1 каб.106, тел. (0372) 55-26-43

Відповідальна особа:  Манастирський Юрій Вікторович – завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації.

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення: після 16 травня 2018 року на веб-сайті Чернівецької обласної державної адміністрації www.bukoda.gov.ua

 

12 квітня 2018 року завідувачем сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації проведено семінар-навчання для державних службовців Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області на тему: «Запобігання та урегулювання конфлікту інтересів. Додаткові заходи фінансового контролю».

Звертаючись до присутніх,  завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації Юрій Манастирський зазначив, що дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів є важливим аспектом запобігання корупційним проявам в діяльності публічних службовців.

Також учасників заходу проінформовано про необхідність інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Підсумовуючи посадовець наголосив, що за неподання, несвоєчасність подання декларації та декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,  законодавством передбачено дисциплінарну адміністративну та кримінальну відповідальність.

Протягом I кварталу 2018 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації проведено широку інформаційну кампанію з питань електронного декларування.

Так, метою забезпечення безумовного виконання вимог статей 45, 46 Закону України «Про запобігання корупції» проведено 15 спеціалізованих семінарів-навчань на тему: «Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» для державних службовців обласної та районних державних адміністрацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та посадових осіб юридичних осіб публічного права. Всього в зазначених заходах взяли участь  660 осіб.

Також сектором надано окремим працівникам обласної  та  районних державних адміністрацій,  інших органів державної виконавчої влади області   126 роз’яснень, які стосувались практичного заповнення та подання е-декларації.

Одним із стратегічних напрямків державної антикорупційної політики є формування в суспільстві ідеї нетерпимості до корупції, перетворення громадянина на ключового носія політичної волі у сфері подолання корупції, зокрема, виховання у молоді нульової толерантності стосовно корупційних проявів.

З цією метою та навиконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки, постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 265, сектором з питань запобігання та виявлення корупції спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області 23 та 29 листопада  проведено 2 інформаційно-роз’яснювальних заходи  на тему: «Корупція – негативне соціально-правове явище. Відповідальність за корупційні правопорушення» для студентів та педагогічних працівників  Чернівецького вищого професійного художнього училища №5 та Чернівецького професійного машинобудівного ліцею .

Під час спілкування обговорено історичні аспекти та причини виникнення корупції в різних країнах світу, міжнародний досвід боротьби з нею та її подолання, слухачам доведено основні вимоги національного антикорупційного законодавства.

Особливу зацікавленість слухачі виявили в процесі обговорення положень нормативно-правових актів антикорупційного спрямування, прийняття яких стало невід’ємною частиною виконання плану щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

Як відзначив завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації Юрій Манастирський, в Україні створено належні умови для викорінення корупції, з урахуванням міжнародних вимог реформовано антикорупційне законодавство, держава системно здійснює послідовну і чітку антикорупційну політику.

Мета таких заходів це сформована громадянська особистість, яка наділена знаннями про небезпеку корупції для добробуту суспільства та держави, що не бажає миритись із проявами корупції, здатна та бажає їх усувати.

Антикорупційні лінії прямого зв'язку

 • Антикорупційні лінії прямого зв'язку

Телефон у Чернівецькій ОДА

Антикорупційна «гаряча» лінія працює за телефоном: (0372) 55-26-43

Повідом про корупцію

 • Повідом про корупцію Повідом про корупцію

ПОВІДОМ ПРО КОРУПЦІЮ В ОДА

ПОВІДОМИТИ ПРО ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ» ПРАЦІВНИКАМИ ОДА

Для прийому повідомлень про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень працівниками обласної державної адміністрації створено:

Регулярні канали зв’язку:

електронна поштова скринька –  [email protected] 
спеціальна телефонна лінія (0372) 55-26-43.

Внутрішні канали зв’язку:

електронна поштова скринька – [email protected]  
спеціальна телефонна лінія (0372) 55-26-43.

Зв’язок та розгляд повідомлень про корупцію в ОДА здійснюється безпосередньо працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації.

Інформація у повідомленні має містити одну або декілька з таких ознак:

Факти про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) посадовими особами ОДА, зокрема:

 • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
 • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
 • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
 • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
 • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
 • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
 • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
 • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
 • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону;

УВАГА! Письмові повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

 • прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада в обласній державній адміністрації;
 • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
 • прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Звертаємо увагу, що повідомлення, які надходять через захищену електронну пошту обласної державної адміністрації, направляються з підписом у сканованому вигляді.

Режим роботи спеціальної телефонної лінії: понеділок – четвер: з 9 год до 18 год., п’ятниця: з 9 год. до 16 год. 45 хв. з щоденною перервою з 13 год. до 13 год. 45 хв.

Анонімні повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, розглядаються відповідно до статті 53 Закону