Буковину відвідав заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський

Буковину відвідав заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський

Про виклики у сфері професійної освіти говорили під час протокольної зустрічі голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук та заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський.

– Система професійної освіти в Україні останнім часом занепала, загубилася, її відтіснила на другий план академічна. Проте роботодавці не стоять у черзі за випускниками наших вишів. Натомість знайти гарного фахівця, майстра, який знає свою роботу, важко, – зауважив Сергій Осачук.

Очільник краю також наголосив, аби збільшити кількість студентів у коледжах та училищах, потрібно працювати не лише із потенційними вступниками, а й їхніми батьками. Адже, виховані у радянських реаліях, коли робітнича професія асоціювалася із важкою працею та невеликими заробітками, вони хочуть кращої долі для своїх дітей і спонукають їх вступати у виші.

Петро Коржевський зауважив, що уряд уже почав роботу над тим, аби виправити ситуацію у сфері професійної освіти. Планується, зокрема, оптимізація мережі закладів відповідно до потреб регіональних ринків праці; реалізація нової децентралізованої моделі управління та фінансування, орієнтованої на результати; створення сучасної навчально-виробничої інфраструктури для здобувачів професійної освіти; максимальне залучення бізнесу до процесу підготовки фахівців в училищах та технікумах; проведення комунікаційної кампанії з популяризації професійної освіти.

Так, уже в 2020 році Міністерство освіти і науки України планує створити навчально-практичні центри у закладах професійної освіти. Крім того, протягом січня-квітня у всіх областях відбудеться аудит мереж таких закладів. Значну увагу також приділять вступній кампанії.