Коронавірус на Буковині. Найважливіші події 1 червня

Коронавірус на Буковині. Найважливіші події 1 червня

На Буковині сьогодні, 1 червня, офіційно підтверджено ще 33 випадки зараження коронавірусом. Лабораторний центр дослідив 337 нових зразків.

Таким чином, загальна чисельність інфікованих в області від першого встановленого випадку складає 3410 осіб.

36 буковинців сьогодні одужали від COVID-19.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко відзначив професійність Чернівецького обласного лабораторного центру. Він наголосив на високій інтенсивності роботи центру та порівняв її із тим рівнем, який є у Нідерландах.

Із 1 червня в Україні стартував черговий етап пом’якшення карантину. Для цього кожна область мусить відповідати трьом визначеним Урядом критеріям. Зокрема, середнє число ПЛР-тестувань має становити більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів. Також кількість нових хворих із коронавірусом повинна складати менше 12 осіб на 100 тисяч мешканців, у лікарнях мають бути зайняті менше половини місць, визначених для пацієнтів з COVID-19. Що ж до Буковини, то за кількістю тестувань ми є лідерами в Україні. Заповненість ліжок хворими на коронавірус в області сьогодні складає 42%. Але найголовніший індикатор – кількість нових інфікованих. У нас цей показник значно вищий за визначений Кабміном.

Сергій Осачук взяв участь у засіданні Громадської ради при Чернівецькій ОДА. Обговорювали реформування системи охорони здоров’я, ситуацію з коронавірусом, впровадження транскордонних проєктів на Буковині та затверджений перспективний план області.

146 мільйонів гривень для завершення будівництва об’єктів соціальної сфери перерахував Чернівецькій області Державний фонд регіонального розвитку.

Важливим завданням, яке зараз стоїть перед Чернівецькою ОДА, є формування в області замість 11 районів нових округів. У будинку з левами вважають, що округів має бути 4. Такий поділ найкраще задовольнить потреби буковинців. Натомість у столиці є думка, що достатньо утворити 3 округи. Консультації з цього питання тривають.