У Вижницькому районі запрацювали три нових медичних заклади

У Вижницькому районі запрацювали три нових медичних заклади

Одразу три нових сучасних медичних заклади розпочали сьогодні роботу у Вижницькому районі. Це новозбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини у Мілієвому, а також реконструйована амбулаторія у Чорногузах та фельдшерсько-акушерський пункт у селі Багна.

У нових закладах будуть комфортні умови праці для персоналу, просторі холи і кабінети для пацієнтів, сучасне обладнання. У приміщеннях обладнано душові, санвузли, кімнати для відпочинку.

Під час відкриття амбулаторій голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук зазначив, що громади змогли отримати такі гарні нові заклади завдяки реформі децентралізації.

– Слово «реформа» зазвичай для людей нічого доброго не означає. Це переживання, непевність, зміни. Але кожен хороший господар у будь-якій ситуації повинен шукати вигоду. Для громад такою вигодою є можливість самим розпоряджатися коштами та витрачати їх на найбільш потрібні об’єкти, – зауважив Сергій Осачук.

На будівництво амбулаторії у Мілієвому із державного бюджету було виділено 4,8 мільйона гривень, із місцевого кошторису Вижницької ОТГ – 535 тисяч гривень. Тут працюють три сімейних лікаря та три медсестри, є три автомобілі «Рено», які використовують для надання медичних послуг населенню.

На капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту у селі Багна Національна служба здоров’я України виділила 295 тисяч гривень, та ще 60 тисяч – на благоустрій.

Амбулаторію у Чорногузах відремонтували за 1,3 мільйона гривень, які надійшли із держбюджету. Також уже найближчим часом для закладу закуплять автомобіль «Рено».