Про підвищення соціальних гарантій зі сплати житлово-комунальних послуг

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

     За інформацією Департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації, у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги соціальний захист родин забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги  у вигляді житлових субсидій.   

    Урядом країни прийнято рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей зі сплати житлово-комунальних послуг і ухвалено відповідну постанову Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”, яка набирає чинності з 1 травня 2015 року.

     Відповідно до основних положень цієї постанови:

 - Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії(скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб).

-  Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником.

- Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін).

-  Запроваджується надання субсидії на 12 місяців (а не на опалювальний період як раніше).

-  Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років субсидія призначатиметься на наступний період на підставі раніше поданих документів.

-   Скасовуються  всі обмеження  щодо  майнового стану  осіб,  які  звертаються  за призначенням субсидій (зокрема: наявність у власності двох житлових приміщень, наявність у власності двох автомобілів). Залишається  обмеження  щодо  здійснення  одноразової  дороговартісної покупки на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн.

-  Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

- Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості разом з Міністерством інфраструктури необхідно забезпечити до 15 квітня та 1 листопада 2015 року виготовлення підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, і доставку їх споживачам.

- Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), подаються організаціями, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання.

-  Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення отримуватимуть у порядку обміну від Державної фіскальної служи  та Пенсійного фонду (у строк до 15 календарних днів (при цьому заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій).

-  Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі

-  Надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщені (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг.

-