Медики закликали буковинців активно щеплюватись проти кору

22.08.2018 | 16:25
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

22 серпня в обласній державній адміністрації відбулась прес-конференція щодо стану захворюваності на кір та профілактики інфекційних захворювань у Чернівецькій області.
«Впродовж останніх 10-ти років в Україні склалася несприятлива ситуація із щеплюваністю загалом, в тому числі, із вакцинацією проти кору. Час від часу спалахи кору траплялися: в 2001, 2002, 2006 та 2012 роках. На сьогодні в Україні та в Чернівецькій області зокрема триває спалах кору. Від початку 2018 року в Україні захворіло близько 29 тисяч осіб, 13 – померли (9 дітей та 4 дорослих). Найбільше хворих на кір зареєстровано у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській областях та місті Київ, - повідомила в.о. директора Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Наталія Гопко.
Щодо ситуації на Буковині, то піку захворюваність на кір досягла на другому тижні 2018 року, коли було зареєстровано близько 150 хворих осіб. Впродовж двох останніх місяців можна говорити про певну стабілізацію та зниження кількості захворювань. Разом з тим, близько 10 випадків щотижня реєструється по області і нині. За минулий тиждень в області зареєстровано 5 випадків захворюваності на кір: на території міста Чернівці, Сторожинецького та Кіцманського районів.
«Серед усіх хворих на кір в області з 01.01.2017 по 15.08.2018 госпіталізовано до медичних закладів 749 хворих, серед яких – 391 дитина. Вік госпіталізованих дорослих становить від 20-ти до 40 років. Летальних випадків від кору в Чернівецькій області не зафіксовано», - повідомила Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
За словами заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марії Поліщук, люди звертаються за медичною допомогою, проте у травні-червні значно знизилась активність вакцинації, відповідно, план щеплень мешканців Чернівецької області недовиконаний. Є прогноз, що рівень захворюваності на кір збільшиться з поверненням дітей до навчання, адже так чи інакше залишаються великі масиви нещеплених дітей.
Говорячи про проблему з вакцинацією в Україні та області, за останній рік наша держава та область зокрема забезпечені вакцинами від кору в достатній кількості.
І саме від рівня щеплюваності залежить захворюваність населення на кожній адміністративній території. Тому говорячи про такі вакцинокеровані інфекції, як кір, медики продовжують рекомендувати вакцинацію та ізоляцію хворого як найдієвіші засоби профілактики, лікування захворювання та припинення в подальшому поширення кору на території області.

-