ДФРР - потужний інструмент для стимулювання та розвитку регіонів

21.08.2018 | 15:15
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

За кошти державного фонду регіонального розвитку у загальній сумі 167,5 млн. гривень у Чернівецькій області проведуть реконструкції та капремонти на 38-ми об’єктах соціальної сфери. Усі проекти, які фінансуються з ДФРР, відповідають Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року.
Зокрема, у 2018 році 11 об’єднаних територіальних громад у 12 проектах спрямували кошти ДФРР на будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію закладів освіти, культури, медичних закладів, на об’єкти житлово-комунального господарства та розвиток спортивної інфраструктури.
Завдяки фінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку ОТГ Чернівецької області у 2018 році реалізуються низка проектів. Зокрема, в освітньому напрямку спрямували кошти Вижницька ОТГ на добудову приміщень дитсадка «Берізка» у селі Іспас (2,4 млн. грн.), Вашківецька - будівництво дитсадка у с. Карапчів (236 тис грн.), будівництво школи на 240 учнів у селі Усть-Путила (4 млн грн.) та школи в с. Рідківці Магальської ОТГ (14,6 млн. грн.), а також Чудейська ОТГ на реконструкція школи в селі Їжівці (1,5 млн. грн.).
Серед проектів ОТГ, що реалізовуватимуться за кошти ДФРР є реконструкція парку відпочинку в м.Сокиряни (898 тис грн.), реконструкція існуючої нежитлової будівлі (кінотеатру) з прибудовою під спортивний комплекс м. Новоселиця Новоселицького району Чернівецької області (2,5 млн грн).
Грошові надходження з державного бюджету у сумі 2,1 млн. грн. Кострижівська ОТГ запустила проект щодо будівництва очисних споруд у селищі Кострижівка.
Кошти ДФРР на реконструкцію закладів культури спрямували: Мамалигівська ОТГ - на реконструкцію будинку культури з добудовою адміністративних приміщень та центру надання адміністративних послуг Мамалигівської сільської ради (5 млн. грн.) та Рукшинська об’єднана громада - на реконструкцію будинку культури з добудовою та надбудовою адміністративних приміщень в с. Рукшин (5,2 млн.грн.).
Сторожинецька об’єднана територіальна громада реалізовує 2 проекти: реконструкцію турбази "Перлина гір" у селі Банилів-Підгірний на суму 14,5 млн.грн, та будівництво спортзалу та НВК у Сторожинці (4 млн. грн.).
Отже, варто зазначити, що Державний фонд регіонального розвитку - це дієвий інструмент децентралізації, стимул розвитку регіону, розбудови інфраструктури та соціальної сфери.

-